Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Paderewskiego 1
83-200 Starogard Gdański
144 m from city centre
Tel.: +48 58 719 21 70
E-mail: mbp@mbpstarogard.pl
URL: http://www.mbpstarogard.pl
GPS: 53°57'58"N 18°31'58"E
Pokaż trasę
Bibliotekę miejską każdego roku odwiedzają dziesiątki tysięcy czytelników! Nie chodzi tu wyłącznie o magnetyzm książek, ale i o szerszą ofertę, jaką biblioteka przygotowuje. Są to np. wystawy tematyczne, cykliczne wykłady i spotkania autorskie przygotowywane wspólnie ze starogardzkim Towarzystwem Literackim im. Adama Mickiewicza, lekcje biblioteczne, pogadanki i odczyty.
Biblioteka posiada dobrze zaopatrzoną czytelnię popularnonaukową, której 17 tysięcy ksiąg i 60 tytułów czasopism zaspokoi każdy czytelniczy apetyt. Nasza biblioteka to świetna droga na skróty – tędy najbliżej do Sychty, Milewskiego i Janowicza, do Wespowej i Garnysz, do domu i do szerokiego świata! Jest wypożyczalnia i czytelnia dla dzieci i młodzieży, jest dział informacji bibliograficznej oraz czytelnia internetowa i siedem stanowisk bezpłatnego dostępu do internetu (pięć w filii nr 1).
Wypożyczalnia dla dorosłych działa w formie wolnego dostępu do półek – możesz teraz samodzielnie wędrować wśród regałów książek, o czym kiedyś wielu mogło jedynie marzyć!
Godziny pracy biblioteki:
pn. - pt. 10.00 – 18.00
sob. 10.00 – 15.00
Filia nr 1, al. Wojska Polskiego 30
Filia nr 2, ul. W. Reymonta 1 (w Spółdzielczym Domu Kultury SM Kociewie)

See also